نصب ، سرویس و تعمیرات آبسردکن

ـــــ

تعمیر آبسردکن

تعمیر آبسردکن در فصل گرما یکی از مهم ترین کارهایی است که باید انجام داد. امروزه در همه مکان ها وجود آبسردکن یک مسئله مهم و البته شاید حیاتی است. تعمیر آبسردکن باید توسط تکنسین های ماهر انجام شود. دمای آب سردی که دستگاه تولید می کند باید درمناطق معتدل بین 15-10 درجه باشد و در مناطق گرمسیر بین 18-13 درجه باشد.

برای تعمیر آبسردکن ها باید انواع آنها را بشناسیم:

1 – آبسردکن مخزن دار مجهز به شناور

2 – آبسردکن های آنی (بدون مخزن)

3 – آبسردکن های دو منظوره

در تعمیر آبسردکن های مخزن دار باید اجزای اصلی آنها را دقیق بشناسیم :

این آبسردکن ها به آب لوله کشی وصل می شوند و مخزن آنها توسط یک شیر که دارای شناور است همیشه پر می ماند و آب اضافی را مستقیم به مجرای فاضلاب می ریزد. تعمیر آبسردکن ها کمی پیچیده است زیرا دارای یک پمپ حرارتی برای خنک کردن آب و لوله های اواپراتور که به شکل لوله مسی دور یک مخزن فلزی جوش خورده است و با مصرف برق مدارخنک شده

آبسردکن های آنی:

تعمیر آبسردکن های آنی بسیار راحت است چون این آبسردکن در سال 2007 میلادی اختراع شده و سیستم خنک کننده آن همان پمپ حرارتی یا سیکل یخچال است. و امکان ذخیره انرژی در دستگاه تعبیه شده و منبع آب آشامیدنی که منبع آلودگی هاست

آبسردکن های دومنظوره:

برای تعمیر آبسردکن های دومنظوره باید توسط تعمیرکار آبسردکن ماهر انجام شود چون این نوع آبسردکن هم دارای آب سرد و هم دارای آب گرم است و در بیشتر شرکت ها و ارگان ها از این نوع آبسردکن استفاده می شود و انواع مختلفی دارد:

1 – آبسردکن ایستاده معمولی و دیجیتالی

2 – آبسردکن ایستاده یخچال دار معمولی دیجیتالی

3 – آبسردکن رومیزی معمولی دیجیتالی

4 – آبسردکن ایستاده آب شهری

در خرید آبسردکن ها باید دقت لازم انجام شود چون علاوه بر رعایت اصول بهداشتی و سلامتی در ساخت آبسردکن ها باید به خدماتی که پس از فروش برای تعمیر آبسردکن در نظر گرفته شده توجه لازم را داشت.

مشکلات رایج در سرویس آبسردکن

• خنک نشدن آب آبسردکن

یکی از مواردی که در سرویس آبسردکن بر طرف می شود گرم بودن آب درون قسمت خنک کننده است.یک ظرفیت خنک کننده در دستگاه آبسردکن وجود دارد و بستگی به نوع دستگاه به طور میانگین می تواند 7 لیوان آب خنک در ساعت تحویل دهد. پس اگر به طور مداول از دستگاه استفاده می کنید باید اجازه دهید دستگاه مجددا آب را خنک کند.

•آب از شیر خروجی خارج نمی شود

دلایل زیادی برای این مشکل توسط تعمیرکار آبسردکن در نظر گرفته می شود. ابتدا آب مخزن تست می شود تا خالی نشده باشد. سپس خود شیر دستگاه بازبینی می شود.شیر یا رسوب زدایی می شود یا تعویض می گردد.

•نشتی آب از آبسردکن

تعمیرکار آبسردکن ابتدا دریچه عقب درب دستگاه را بررسی می کند تا به صورت کامل بسته شده باشد.یک نوع پیچ ریز نقره ای رنگ که برای تخلیه آبی که قبل از حمل و  نقل در آن بوده وجود دارد. این پیچ باید به طور کامل جهت رفع نشتی آب، آب بندی شود.

•خوش طعم نبودن آب

داخل مخزن آبسردکن را کاملا شست و شو نمایید و این کار را با آب داغ لوله کشی انجام دهید. قبل از جایگذاری دوباره آن اجازه دهید کاملا خشک شود . یک نکته مفید دیگر این است که برای جمع آوری رسوبات ، آنرا با یک قطعه ای از حوله کاغذی انجام دهید. قبل از اینکه مخزن را روی آبسردکن خود نصب کنید حتما این کار را انجام دهید.

•گرم نبودن قسمت گرمایشی

پشت دستگاه خود را چک کنید کلید کوچکی را می بینید که زیر آن ( آب گرم) نوشته شده است . مطمئن شوید که این کلید به صورت ( ۰و۱ ) می باشد بر روی ۱ قرار داشته باشد. همچنین به یاد داشته باشید این مخزن هم همانند مخزن آب سرد شما به زمان زیادی برای بازیابی احتیاج دارد. در صورتی که مشکل بر طرف نشد از یک تعمیرکار آبسردکن بخواهید سرویس آبسردکن شما را انجام دهد.

هر یک از موارد بالا به راحتی توسط تعمیرکار کاربلد و مسلط بر برند آبسردکن شما قابل حل خواهد بود. هوم تعمیر رفع تضمینی هر گونه مشکل پآبسردکن شما را وعده داده و با بیمه دستگاه در طول تعمیرات آن، به طور کلی نگرانی هایتان را برطرف خواهد کرد. همچنین برای کاهش هزینه های شما، با در اولویت قرار دادن تعمیر قطعات آبسردکن به جای تعویض آنان، به فکر کاهش هزینه هایتان هم هستیم.

ویژگی های هوم تعمیر

ـــــ

ثبت درخواست تعمیرات

ـــــ

در خواست تعمیرات لوازم خانگی خود را میتوانید در این قسمت به صورت آنلاین ثبت کنید

شرایط سرویس آبسردکن

ـــــ

• تهیه لوازم و قطعات یدکی درصورت نیاز پس از مشورت با مشتری انجام می شود و تکنسین موظف می باشد فاکتور خرید را به مشتری ارایه نماید.

• مدت زمان تقریبی سرویس آبسردکن حدود نیم ساعت می باشد.

• نصب و تعمیر آبسردکن را تنها در صورتی که خارج از دوره گارانتی باشند را به تکنسین های هوم تعمیر بسپارید.

مراحل انجام کار در هوم تعمیر

ـــــ

مرحله اول

ابتدا به صورت آنلاین و یا تلفنی درخواست نصب، سرویس و یا تعمیرات خود را ثبت کنید.

مرحله دوم

کارشناسان ما با در نظر گرفتن نوع دستگاه، برند، مشکل دستگاه ، درخواست شما را به بهترین تعمیرکار و تکنسین واجد شرایط تخصیص می دهند.

مرحله سوم

تعمیرکار جهت هماهنگی با شما تماس خواهد گرفت تا در زمان مورد نظر شما به محل مراجعه کند.

مرحله چهارم

بعد از انجام کار و دریافت گارانتی کتبی و رضایت از کار ، میتوانید هزینه را به تعمیرکار و یا به صورت آنلاین پرداخت نمایید.

سوالات متداول

ـــــ

در این بخش سوالات متداول را ببینید و در صورت نیاز با ما تماس بگیرید

در صورت بروز مجدد مشکل هزینه ای دریافت میشود ؟

خیر، در صورتی که مشکلی که شما برای برطرف شدن آن با مرکز خدمات تماس گرفته اید در کمتر از 180 روز دوباره ایجاد شود این مرکز با توجه به گارانتی خدمات ارائه شده موظف است با اعزام مجدد تکنسین و بدون دریافت هزینه این مشکل را به صورت کامل برطرف نماید.

آیا متخصص بدون هماهنگی با من در زمان مقرر مراجعه میکند؟

خیر، تمامی متخصصان علاوه بر زمان حدودی که شما برای حضور آنها مشخص می کنید حتما قبل از مراجعه تماس گرفته و از حضور و آمادگی شما مطمئن خواهند شد.

آیا امکان تهیه قطعات توسط خودمان وجود دارد؟

بله، شما میتوانید شخصا اقدام به تهیه قطعات نمایید ولی این مرکز به هیچ عنوان ضمانتی در قبال سالم بودن و نحوه کارکرد این قطعات به شما نخواهد داد.

چه اطمینانی برای حفظ حریم خصوصی به من داده می شود؟

تمامی متخصصان این مرکز علاوه بر سال ها تجربه در زمینه برخورد با مشتریان و آموزش رعایت حفظ حریم شخصی دارای مدارک تایید شده از تمامی مراجع نظارتی و انتظامی می باشند.

چطور و در چه زمانی هزینه را پرداخت میکنم؟

شما میتوانید زمانی که کار به اتمام رسید و تکنسین مشکل را برطرف نمود هزینه را به خود ایشان یا حساب شرکت واریز نمایید، البته قابل ذکر است که اگر برای تعمیر دستگاه شما نیاز به قطعه ای با هزینه بالا باشد مقداری از هزینه به عنوان بیعانه به صورت پیش پرداخت دریافت خواهد شد.

اگر خدمات ارائه شده راضی نباشم چه اتفاقی می افتد؟

داشتن چند ده هزار مشترک فعال گواهی بر رضایت مشتریان از خدمات این مرکز است ولی در صورتی که به هر عنوان شما از خدمات این مرکز رضایت نداشته باشید در کوتاه ترین زمان ممکن به مشکل شما رسیدگی خواهد شد.

خدمات هوم تعمیر

ـــــ

کدامیک از لوازم خانگیتان نیاز به نصب، سرویس و یا تعمیرات دارد؟

    شومینه

    موتور خانه

تعمیرات لوازم خانگی